Демографічна ситуація

До повномасштабної війни у Львівській області проживало майже 2.5 мільйона мешканців. Зокрема, за даними СтатБанку Львівської області, найбільшу частку населення (69%) складали люди працездатного віку — від 15 до 64 років. А з початку повномасштабного вторгнення область прийняла близько 173 тисяч внутрішньо переміщених осіб, частина з яких є кваліфікованими фахівцями.

«Це створило нову ситуацію: у місцевих та релокованих бізнесів з’явився доступ до нових фахівців з інших регіонів України. Однак ця ситуація вимагає від компаній більшої гнучкості та готовності до навчання і перекваліфікації кадрів», – коментує Вікторія Ковальчук, СОО девелоперської компанії Alterra Group.

Багато людей з бойовим досвідом та інвалідністю можуть себе реалізувати на ринку праці, але для цього бізнеси мають інвестувати як у психологічну адаптацію ветеранів та ветеранок, так і створення робочих місця для їхніх потреб. До прикладу, в індустріальному парку FORMATSIA.LVIV будуть спеціальні кімнати для технічного обслуговування крісла колісного, а в торгово-логістичному центрі PORT LVIV створили безбар`єрне середовище та умови для безперешкодного пересування: встановили широкі двері, ліфт у бізнес-центр та пандуси.

Освітній потенціал

Станом на 2023 рік, у Львівській області навчається понад 115,5 тисяч студентів у 42 закладах фахової передвищої та вищої освіти. Це створює потенціал для розвитку високотехнологічних виробництв та інноваційних стартапів у місті.

Бізнеси можуть активно співпрацювати з навчальними закладами технічної спрямованості, а також освітніми програмами. До прикладу, Alterra Group підписала меморандум з Львівською політехнікою, і за останні шість місяців до проєктів компанії залучили трьох студентів.

Для стажування студентів можна розробити менторську програму, забезпечити доступ до ресурсів компанії, проводити воркшопи, сприяти нетворку та залучати їх до реальних проєктів. Варто також виявляти сильні та слабкі сторони студента та подбати про регулярний зворотний зв’язок. Хоча деякі компанії можуть сумніватись у залученні студентів до повноцінної роботи, молоді спеціалісти адаптивні та приносять нові ідеї та підходи, сприяючи розвитку компанії.

Індустріальні парки як відповідь на виклики

Загалом індустріальні парки можуть бути шляхом до розв’язання кадрових питань, адже такі проєкти пропонують комплексний підхід. Вони допомагають налагоджувати бізнес-процеси на новому місці, а також сприяють з релокацією і пошуку якісних кадрів. У Канаді індустріальні компанії інвестують у місцеві громади, а в США Graco та Casella співпрацюють з освітніми установами, створюючи програми кар’єрного зростання і підвищення кваліфікації.

«Індустріальні парки відіграють ключову роль у розвитку трудового потенціалу міста та області, бо вони не лише створюють робочі місця, але й формують екосистему, де бізнеси, навчальні заклади та держоргани можуть взаємодіяти між собою й співпрацювати. Відповідно, створювати продукти, формувати додану вартість, і покращувати економіку регіону та країни», – каже Вікторія Ковальчук.

Тож попри всі випробування та негаразди, такі міста, як Львів, мають великий трудовий потенціал. Однак аби бізнесу скористатись ним, потрібно об’єднуватися, зокрема, через індустріальні парки, впроваджувати навчально-кваліфікаційні програми для військових і внутрішньо переміщених осіб, а також співпрацювати з навчальними закладами.

Більше новин Дивись у блозі

Дізнатись більше
Дізнатись більше
Відповісти на ваші питання
Відповісти на ваші питання
Відповісти на ваші питання
Заповніть форму і ми зв’яжемось з вами
Дякуємо за заявку!
Ми зв’яжемося з вами найближчим часом!
Щось пішло не так, спробуйте будь ласка ще раз.